Fashion Market Square bezpiecznym wydarzeniem Czytaj więcej
CHRISTMAS MARKET WROCŁAW

Poznaj nas

Christmas Market Wrocław

W mikołajkowy weekend 5-6 grudnia we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się świąteczna edycja Fashion Market Square.

Poznaj najnowsze trendy w modzie damskiej i męskiej, spotkaj ulubionych projektantów z całej Polski i sprawdź kolekcje młodych twórców w niesamowitej, świątecznej atmosferze.

Setki pomysłów na prezenty!

Zrób zakupy gwiazdkowe przechadzając się po alejkach stworzonych ze stoisk ulubionych wystawców. Weź udział w atrakcyjnych wydarzeniach towarzyszących i zdobądź ogromną dawkę wiedzy.

Lokalizacja

Hala Stulecia Wrocław

Wrocław to miasto przyjazne studentom i artystom, tętniące życiem, różnorodne kulturowo i uwielbiane przez turystów. Liczne wydarzenia kulturalne i modowe, koncerty, imprezy, warsztaty oraz pokazy sprawiają, że każdy dzień rodzi nowe perspektywy.

Świąteczna edycja Fashion Market Square odbędzie się w Hali Stulecia, wyjątkowym miejscu, uznanym za jedno z największych dzieł architektury XX wieku, gdzie historia łączy się ze współczesnością. Bez wątpienia jedna z najbardziej charakterystycznych wizytówek Wrocławia na arenie międzynarodowej. W 2006 r. Hala Stulecia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Obecnie w Kompleksie Hali Stulecia są organizowane największe wystawy, konferencje, kongresy, targi oraz wydarzenia kulturalne i sportowe z Polski i zagranicy. To magiczne miejsce mieszczące się w kulturowej stolicy Polski wyróżnia się wielofunkcyjną przestrzenią, nieszablonową konstrukcją, niezwykle inspirującym klimatem oraz doskonałą lokalizacją.

our FASHION

Wierzymy, że „polskie znaczy dobre”, dlatego podczas Fashion Market Square wybieramy krajowe marki – our Fashion. W czasie wydarzenia zaprezentują się młodzi polscy projektanci mody damskiej i męskiej. To jedna z niewielu okazji, by zobaczyć, jak nad Wisłą i Odrą rozwija się branża.


Stawianie na to, co rodzime, to jeden z najważniejszych trendów na polskiej scenie modowej. Według raportu KPMG, blisko połowa konsumentów jest w stanie zapłacić do 10 procent więcej za produkt, jeśli został on wyprodukowany w Polsce. Zachęcamy więc do zapoznania się z oryginalnością krojów, dopracowanymi detalami i innowacyjnymi rozwiązaniami, które proponują polscy projektanci. W nadchodzące święta wspierajmy razem krajowy biznes!


eco MARKET

Według badań przemysł modowy odpowiada za 92 miliony ton odpadów składowanych na wysypiskach w każdym roku. Do wyprodukowania jednej koszulki potrzeba około 2700 litrów wody, czyli tyle, ile przeciętny człowiek wypija w 1350 dni. Jeśli do tego doliczyć szkodliwe dla środowiska chemikalia potrzebne do produkcji przeważającej większości odzieży, okazuje się, że przemysł ten jest drugim najbardziej szkodliwym dla środowiska zaraz po paliwowym.


Moda musiała znaleźć na to odpowiedź, a my nie mogliśmy przejść obok niej obojętnie. Podczas Fashion Market Square w eco Markecie przedstawimy twórców wegańskiej odzieży oraz obuwia. Powiemy także, jak wykonać ubrania oraz akcesoria z recyclingu tak, by dać produktom nowe życie. Dowiedzcie się, jak nawet w święta kupować odpowiedzialnie i świadomie!


art SQUARE

Świąteczna odsłona art SQUARE to setki pomysłów na oryginalne, artystyczne prezenty, które nabywać będzie można spacerując klimatycznymi alejkami stworzonymi ze stoisk wystawców. Będzie to czas inspirujących spotkań, okolicznościowych metamorfoz i porad stylistów. W duchu świąt będą również akcje charytatywne, które odbędą się podczas wydarzenia. Tym sposobem zanim usiądzie się przy wigilijnym stole, będzie można zrobić coś dla innych.


Dołącz do nas!