INDOOR MARKET WARSZAWA

Poznaj nas

Indoor Market Warszawa

Już 26-27 września zapraszamy do Domu Towarowego Braci Jabłkowskich w Warszawie, na targi Fashion Market Square – zupełnie nowe i świeże wydarzenie zaprojektowane z myślą o pasjonatach mody, wielbicielach unikalnego stylu, poszukiwaczach modowych inspiracji, łowcach okazji cenowych i osobach zainteresowanych ekologicznymi rozwiązaniami.

Fashion Market Square to najnowsze kolekcje, trendy w modzie, akcesoriach i biżuterii, a także innowacyjne rozwiązania, niepowtarzalne wzory i dopracowane deale zaprezentowane przez starannie dobranych wystawców.

Lokalizacja

Dom Towarowy Braci Jabłkowskich

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy to firma rodzinna z ponad 135-letnią tradycją, zajmująca się wynajmem powierzchni biurowych i przestrzeni eventowych. Spółka angażuje się w liczne projekty społeczne m.in. użycza przestrzeni działaniom inicjatywy „Marzyciele i Rzemieślnicy”.

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy przy ul. Brackiej 25 to tez wątpienia jedna z najwybitniejszych budowli wczesnomodernistycznych w Polsce, nad którą prace rozpoczęto tuż przed I wojną światową – w kwietniu 1913, a zakończono rok później w listopadzie. Obiekt zaprojektowali architekci K. Jankowski i F. Lilpop. Autorzy inspirowali się wielkimi francuskimi i niemieckimi domami towarowymi, a szczególnie zaprojektowanym przez Alfreda Messela domem Wertheima w Berlinie. Firma budowlana F. Mertens i Ad. Daab postawiła pięciopiętrowy gmach na nietypowej, trójkątnej działce przy ul. Brackiej 25 w Warszawie. Wykończeniem detali sztukatorskich oraz stworzeniem wyjątkowych, posecesyjnych witraży zajął się Edmund Ludwik Bartłomiejczyk – absolwent Szkoły Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w późniejszych latach profesor Akademii Sztuk Pięknych. W obiekcie zainstalowano pierwszą szklaną windę w Warszawie.

Dołącz do nas!